środa, 13 maja 2015

Green Smokey Eyes :)


Cześć Dziewczyny ! <3


Czy Wy widzicie ten odcień?
 Taa zieleń ??
 O Boże, ja jestem zakochana do szaleństwa. 
Na zdjęciach niestety nie wychodzi aż tak niesamowicie jak na żywo, ale uwierzcie mi na słowo no jest BOSKI !!!A oto on : 

Jak dla mnie jest to odcień jaśniejszej butelkowej zieleni z mini tuciusimi drobinkami mieniącymi się na zielono,niebiesko,fioletowo złoto ... No cudo ! Oczywiście nie są to jakieś wielkie drobiny,które się osypują - NIE ! Są to minimalne drobinki, tak jakby nawet pyłek - no coś pięknego.
 Zielony kolor będzie współgrał z niebieskimi oraz piwnymi oczami. Ale to też wszystko zależy od odcienia danej zieleni . Jasna zieleń może wyglądać tandetnie, natomiast ciemna zieleń nieprawidłowo nałożona może dać Ci efekt brudnego,niechlujnego aż makijażu więc uważaj ! ;)
A jeśli nie jesteś pewna czy akurat Twój cień się osypuje czy też nie - lepiej będzie jak wykonasz najpierw makijaż oczu a potem makijaż reszty twarzy, po to tylko na wypadek osypania się cieni weźmiesz zmoczony wacik i to co ewentualnie Ci się przydarzy pod okiem wyczyścisz i potem spokojnie wykonujesz resztę makijażu :)

Do wykonania tego makijażu będą Ci potrzebne następujące cienie:
  • matowy beżowy cień
  • matowy średni brąz bardziej neutralny 
  • matowy brąz - bardzo ciepły jasny brąz
  • czarny eyeliner bądź czarna kredka jako Twoja baza pod cień zielony
  • zieleń, fajnie gdyby była połyskująca nadająca tajemniczości i "tego czegoś" makijażowi
  • złoty perłowy cień bez drobinek
  • poza tym wszystkim musisz mieć oczywiście tusz do rzęs a jeśli jesteś zwolenniczką sztucznych rzęs to i takie miej przy sobie

 Przejdźmy do makijażu oka:


- Zacznij od zmatowienia powieki cielistym cieniem powyżej załamania powieki, zmatuj wszystko ponad ruchomą powieką


- Następnym Twoim krokiem będzie nałożenie bazy pod cienie, a zatem nałóż czarny eyeliner bądź czarna kredkę na : całą ruchomą powiekę + górna,dolna linia woda + dolna powieka tak do połowy oka od zewnątrz. Teraz czas na roztarcie Twojej bazy najlepiej czystym pędzelkiem bądź po prostu aplikatorem - zrób to tak aby granice gdzie kończy się Twoja czarna baza były bardzo miękkie tzn nie może być widocznych żadnych ostrych krawędzi ponieważ potem nakładane na to cienie nie będą dobrze wyglądały przy źle roztartej bazie. Jeśli nie czujesz się na siłach z eyelinerem (najlepiej żelowym,kremowym) to zastąp go czarną ulubiona kredką ale ją też oczywiście musisz rozetrzeć!

Otrzymasz mniej więcej coś takiego :


- Zaznacz załamanie powieki matowym neutralnym brązem od zewnętrznej strony oka intensywniej a czym bliżej środka tym mniej nałożonego koloru

- Zaraz po poprzednim kroku weź ciepły brąz i delikatnie ponad załamanie wycieniuj wcześniej nakładany cień tak aby nie było widocznych przejść i wszystko wyglądało jak całość. Po co ten ciepły brąz? On ociepli Ci makijaż i powinnaś mieć taki cień w swojej kosmetyczce jeśli lubisz zabawę z cieniami a tym bardziej z kolorem - on zawsze dopełni Ci całość.

Po nałożeniu brązów oczko powinno wyglądać mniej więcej tak :

Widzisz teraz co daje taka dobrze roztarta czarna baza? Nie ma tutaj żadnych czarnych ostrych krawędzi przez co góra jest rozmglona przez nasze brązy i wszystko wygląda schludnie i ładnie :)

- Możesz od razu nałożyć złoty cień na dolnej powiece przy wewnętrznym kąciku i przeciągamy nim dalej w głąb powieki - to da Ci rozświetlenie. Jeśli nie lubisz perły użyj jasnych satynowych cieni w ciepłej tonacji.

- Przyszedł czas na główny punkt programu ! Tadammmmmm :

Na całą czarną bazę nałóż swoją zieleń ! Warto wspomnieć również,że niekoniecznie musisz użyć tutaj zieleni, użyj fioletu granatu jeśli chcesz - mnie chodziło o jakiś wyróżniający się cień,który zwróci uwagę Twojego odbiorcy ! Moja zieleń np. w światłach sztucznych tak się mieni,że nie ma osoby,która nie zapyta co ja tam mam :D Dodatkowo taki niespotykany cień da Ci efekt nałożonych przynajmniej 3 cieni .. Więc jeden cień odwala robotę za trzech :D

Teraz czas na tusz i ewentualne sztuczne rzęsy i oto cały efekt :
Mam nadzieję,że zakochaliście się w tym odcieniu tak samo jak ja :) No ja jestem pod wielkim jego wrażeniem ! Ubolewam tylko nad tym,że zdjęcia nie oddawają - tego WoW !! No ale cóż posiadaczki tego kolorku akurat tego konkretnego na pewno wiedzą o co mi chodzi :) 

Usta proponuje w dosyć neutralnych kolorkach.. Pozostawmy szaleństwo na oczach :)

Kochanii ..

To by było na tyle :*

Ściska i do następnego M :*1 komentarz: