środa, 6 maja 2015

Najczęstsze błędy popełniane w makijażu :)Cześć Kochanii :)

Postanowiłam napisać o najczęstszych błędach jakie My kobiety popełniamy wykonując makijaż. 

Każda z Nas uczy się nowości nieustannie cały czas, trendy makijażowe cały czas się zmieniają, nie zawsze idzie za nimi nadążyć a niekiedy właśnie te wyznaczone trendy potrafią oszpecić. Bo umówmy się,że nie wszystko co widzimy na pokazach mody musimy przenosić na co dzień ! Jedno jest pewne : 

Makijaż ma podkreślić Nasze naturalne piękno i ukryć niedoskonałości to jego podstawowe zadanie.

Więc co robimy nie tak ,jak się tego wystrzegać i na co zwracać uwagę?

Postaram się przedstawić ( według mnie) najczęstsze błędy jakie Ja osobiście widzę u kobiet idąc ulicą ale i gafy, które kiedyś też sama popełniałam jako nastolatka. Wrzucam Wam zdjęcia mające na celu mniej więcej zobrazować podjęty przeze mnie temat. Aczkolwiek są to zdjęcia wykonywane telefonem więc wiecie ... efekt żaden ale mam nadzieję,że małą cząstkę z tego da się wychwycić :D


Pierwszą rzeczą ale i chyba najbardziej rzucającą się w oczy jest ZA CIEMNY PODKŁAD ! 
 
Prawa strona jest wykonana nieprawidłowo :)
 Pamiętajmy,że zbyt ciemny  odcień podkładu przede wszystkim doda Nam lat i stworzy na naszej twarzy maskę,którą widać z kilometra :D O tym jak dobrać odpowiedni podkład zrobię osobny post bo jest to temat rzeka i nie o tym dzisiaj. Zawsze pamiętaj,że latem skóra jest bardziej opalona niż zimą, więc nie stosuj jednego podkładu przez cały rok. Po prostu miej w swojej kosmetyczce jeden podkład,który będzie pasował kiedy jesteś jaśniejsza a drugi kiedy się opalisz.W razie potrzeby oba te kolory możesz ze sobą mieszać by uzyskać pośredni kolor.  Często gęsto dochodzi do tego jeszcze zakończenie naszego podkładu przy linii żuchwy - i koniec ! .. zawsze ale to zawsze przeciągamy podkład na szyje ! zawsze ! nawet jeśli jest on idealnie dobrany ! Nakładając produkt na twarz zakrywamy nasza naturalną strukturę skóry więc jeśli pokrywamy twarz to wypadałoby powtórzyć czynność na szyji :D 


Jeśli mamy już coś o podkładzie to biorę pod nóż korektor!

Lewa strona prawidłowa, prawa NIE !
 Nie nakładamy korektora pod oczy tylko "pod okiem"  jak u pandy :D Zawsze ciągniemy nim niżej wzdłuż nosa do skrzydełka nie niżej ( na zdjęciu wyszedł za duży trójkąt wiec dlatego wygląda jakby miało to miejsce przy kąciku ust ale korektorem dojeżdżamy do skrzydełka nosa) w kształcie trójkąta jak widać na zdjęciu. O tym pamiętajmy :)


Następnie pomyślałam o bronzerze.

Lewa strona prawidłowa, prawa NIE !

 Wpadki  z bronzerem? 

Otóż tak ! 

Co się rzuca w oczy to na pewno umiejscowienie go nie tam gdzie jest jego miejsce  no i za dużo nagromadzonego produktu w jednym miejscu przez co powstają plamy na buzi. Zawsze lepiej zrobić to lżej a potem dołożyć produkt niż od razu trzepnąć placek pędzlem i już. Póżniej jest problem żeby ten placek usunąć bądź załagodzić. Pamiętajmy,że najintensywniejszy jego kolor musi być przy górnej części ucha a czym dalej do środka twarzy tym ma się "rozpływać" dosłownie ! Ma zanikać ! Nie malujmy sobie krechy i koniec tematu idę na miasto :d Wypadałoby to rozetrzeć :D Zbyt pomarańczowy odcień bronzera też nie wygląda dobrze.  Wszystko zależy czy chcemy się "opalić" bronzerem czy chcemy nim wykonturować twarz. Przy konturze to już ciepłe odcienie odpadają , jeśli natomiast chcemy się tylko opalić to jak najbardziej możemy użyć tych o ciepłych tonacjach również.


Z różem juz nie ma takiego problemu. 

Intensywność koloru powinna być zblizona do  "naturalnego rumieńca" jakiego zauważamy u siebie przy wzmożonym wysiłku, po treningu itp. Ma on dodać młodzieńczego wyglądu naszej twarzy a nie nas skarykaturować . Wiec zapominamy o czerwonych czy ciemno różowych jabłuszkach na środku twarzy !!! 
Lewa strona OK ! Prawa - za dużo produktu.

No i nie mogłabym pominąć czarnej krechy w oku :D

Pamiętaj rozetrzyj kreskę tak jak widać na lewej stronie.
 Ten look nie tylko juz dawnooooo przestał być modny ale co najważniejsze pomniejsza nam oczy i dodaje lat. Stwarza oko ciężkie ! Jeśli już chcesz nałożyć czarną kredkę na linię wodna oka to zrób to jak najbardziej ale rozetrzyj ta kredkę trochę w dól na dolną powiekę albo najlepiej zostaw ten trik dla makijażu wieczorowego,mocnego makijażu. Na dzień proponuje kredkę w kolorze cielistym. Chyba,że stosujemy makijaż na "emo" no to proszę bardzo :)

Jeśli jesteśmy juz przy oczach to wspomnę o cieniach

Lewa prawidłowo, Prawa - NIE !
Nadmiar perłowych cieni nie jest dobrym rozwiązaniem . Najlepiej połączyć ze sobą różne wykończenia cieni.
Zapamiętaj : ciemny kolor optycznie pomniejsza a jasny powiększa.

 Więc według tej zasady kierujmy się tym,że jeśli jesteśmy posiadaczkami dużych oczu unikajmy perłowych mocno świetlistych cieni a polubmy się z matami.
Dlaczego?
 Dlatego,że jeśli podkreślimy duże oczy czy wyłupiaste jasnym perłowym cieniem to jeszcze bardziej je uwydatniamy. Nie twierdze,że w takich przypadkach zabrania się zastosowania takich wykończeń cieni ale ograniczajmy je do maksimum.
Sytuacja powtarza się i odwrotnie, jeśli mamy oczy małe,blisko osadzone to nie malujmy czarnych kresek i nie stosujmy zbyt wielu ciemnych cieni bo to jeszcze bardziej nam te oczy zmniejszy.
Pamiętajmy, aby używać cieni w kontrastowych kolorach, które ożywią i „wyostrzą” spojrzenie.

Przykładowe kolory,które najlepiej będą współgrały z poszczególnym kolorem oczu :) Od lewej : niebieskie,brązowe-piwne,zielone.

Rzęsy !


Posklejane, ulepione rzęsy to wcale nie jest HOT :D No chyba,że kochamy się w pajęczych nóżkach.

No i zakończę to metoda "kaczych ust" :D a mianowicie zbyt wysoko wyjechany kontur poza nasze usta :D

I oto efekty końcowe :

Dobra strona :)
Zła :)


I to na tyle dzisiaj :D Mam nadzieję,że podstawowe błędy wymieniłam i o niczym istotnym nie zapomniałam. Jeśli tak to proszę poprawcie mnie w komentarzu :) Niezły ubaw miałam robiąc zdjęcia  :D :D

Pozdrawiam i do nastepnego M :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz