czwartek, 28 maja 2015

Soft & sexy :)

 Hej !

W jednym z poprzednich postów znajdziecie podobne zestawienie - nienachalne oko i czerwone usta, ale tu chciałam zwrócić uwagę na jego wykonanie. Może nie każda z Was wie jak ułatwić sobie i zaznaczenie granicy gdzie ma się kończyć cień oraz po prostu wyznaczenia linii eyelinera :)

Więc zapraszam :*


Dla mnie tego typu make up jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety - doskonale podkreśla oko i otwiera je sprawiając złudzenie dużo większego niż jest realnie. Kolor ust dobierz pod siebie - nie każdy musi być fanem czerwieni na ustach jestem tego świadoma. Ja akurat lubię siebie w czerwieniach, w mocnych różach i w ciemnych śliwkach czy ciemnym bordo, ale to ja natomiast Ty wybierz coś dla siebie. Jeśli lubisz tylko bezbarwny balsam czy błyszczyk - super ! Podkreśl tylko mocniej zewnętrzny kącik lub zrób szerszą kreskę i będziesz wyglądała szałowo !

Zaczynajmy !

Wszytko zaczyna się od tego kroku ! Podklej sobie pod dolną powieką taśme bądź plaster obojętnie - ja użyłam taśmy zwykłej klejącej. Przyklej ją w ten sposób aby stworzyła linię prostą w trzech punktach : kącik nosa,zewnętrzny kącik oka i koniec brwi - te trzy punkty pokarzą Ci wyznacznik gdzie masz ją przykleić ! Oczywiście nie przyklejaj jej na pół twarzy przez te punkty tylko wyobraź sobie ten obraz i zaznacz taśmą te granicę. W ten sposób unikniesz wyjścia poza oko kiedy będziesz nakładała cienie a poza tym w tym konkretnym przypadku da Ci ostrą krawędź pomiędzy czystą skórą a Twoimi cieniami - kiedy odkleisz taśmę. Pamiętaj również by nie przykleić jej zbyt nisko ponieważ im niżej tym stworzysz u siebie efekt "smutnego oczka" .  Jeśli nie rozumiesz do końca jak masz to zrobić to wklejam Ci zdjęcie z linią jak masz sobie ją wyobrazić :D

Przygotuj sobie dwa brązy : jeden dosyć jasny a drugi mniej więcej o 3tony ciemniejszy + czarny cień i jakiś jasny cielisty - nie musi być matowy. To będzie wszystko czego będziesz potrzebowała do stworzenia zewnętrznego kącika. Najjaśniejszym brązem podkreśl zewnętrzny kącik oraz linie rzęs do połowy oka.

Teraz zrób dokładnie to samo tylko ciemniejszym brązem.

Minimalnie przy samej granicy taśmy i w samym kąciku zewnętrznym nałóż minimalną ilość czarnego cienia. I następnie narysuj kreskę eyelinerem. Ja to zrobiłam po odklejeniu taśmy ale jeśli nie czujesz się dobrze w malowaniu kresek to zrób to jeszcze kiedy masz przyklejoną taśmę a kiedy eyeliner przeschnie wtedy odklej taśmę :)

Dolna powiekę podkreśl na całej długości tylko jasnym brązem i połącz delikatnie górny zewnętrzny kącik z dolnym czarnym cieniem.

I Gotowe !

Poszło szybko i prosto :)

Jeśli chcesz cieszyć się kolorem na ustach dłużej obrysuj je najpierw konturówką i wypełnij je a następnie na tak przygotowaną bazę nałóż pomadkę. Pamiętaj,że odcień konturówki jak i pomadki musi być bardzo zbliżony do siebie jak nie identyczny :) Chyba,że chcesz uzyskać efekt ombre to wtedy owszem można się pobawić na różne sposoby :)

A oto efekt końcowy :


Pozdrawiam gorąco i do następnego M :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz