poniedziałek, 13 lipca 2015

Strobing !

Witaj Strobing !

 

 

Jeśli już trzymamy się tematu rozświetlenia to chciałam Wam przybliżyć nieco nowy trend, coś co jest na czasie hah a mianowicie nie wiem czy wiecie ale konturowanie twarzy jest teraz "passe" :D

Żegnaj contouring !

 Witaj strobing !


Co to jest strobing ? Co jak i dlaczego ?


Nazwa stro­bing wy­wo­dzi się z fo­to­gra­fii i nie tylko nazwę ma wspól­ną. Fo­to­gra­ficz­ny stro­bing to nic in­ne­go jak zdję­cia z lampą bły­sko­wą, a w ma­ki­ja­żu ozna­cza efekt bar­dzo po­dob­ny do tego, który wy­wo­łu­je wła­śnie lampa bły­sko­wa lub ostre świa­tło.

Czym różni się od klasycznego konturowania twarzy?

Przede wszystkim tym,że do strobingu potrzebny jest tylko jeden kosmetyk - rozświetlacz ! Więcej na temat tych kosmetyków znajdziesz informacji tu :

 http://beautybymartii.blogspot.dk/2015/07/rozswietlacze-twarz-ciao.html#more

Kiedy konturujemy buzie trzymamy się prostej zasady ciemno znaczy wklęsło a jasno oznacza uwypuklenie a tutaj bawimy się tylko światłem. Rozświetlacz nakładamy na najbardziej wystające (wypukłe) partie naszej twarzy.
Poprzez strobing uzyskujemy bardziej naturalny wygląd niż w przypadku konturowania. Konturowanie robi z naszej twarzy maskę w stylu Kim Kardashian,która jest chyba królową w tej kwestii. W strobingu można powiedzieć,że wydobywamy światło z naszej twarzy. Przywracamy jej naturalny blask,naturalne piękno.  Strobing nie wymaga pełnego makijażu, od bazy po podkłady pudry itd tutaj możemy działać minimalistycznie opierając się tylko na jednym kosmetyku i buzi "no makeup" a więc jest to idealne rozwiązanie latem czy jak najbardziej już wiosną i dla kobiet/dziewczyn,które po prostu nie mają czasu na "pełnowymiarowy" makijaż.Nie masz mocno za­ry­so­wa­nych kości po­licz­ko­wych i nie wiesz, gdzie po­win­naś na­ło­żyć roz­świe­tlacz? 

Zrób sobie zdję­cie z lampą bły­sko­wą w za­cie­nio­nym miej­scu lub wie­czo­rem, a na­stęp­nie zo­bacz, które czę­ści two­jej twa­rzy „zła­pa­ły” naj­wię­cej świa­tła. Te wła­śnie miej­sca po­ma­luj roz­świe­tla­czem!

Wiele wska­zó­wek i cie­ka­wo­stek na temat stro­bin­gu znaj­dziesz na in­sta­gra­mie. Wy­star­czy wpi­sać #stro­bing, a wy­świe­tli ci się ty­sią­ce zdjęć, które będą in­spi­ra­cją w po­szu­ki­wa­niu wła­sne­go spo­so­bu na "ma­ki­ja­żo­we świa­tło"!

Tylko żeby nie było tak pięknie niestety nie wszystkie Panie mogą sobie na to pozwolić i oczywiście nie każda z Nas chciałaby mieć totalny błysk na twarzy bo po prostu uważa to za niewypał. Faktem jest,że jeśli jesteś posiadaczką tłustej cery,posiadasz wypryski,blizny lub po prostu masz rozszerzone pory to może odpuść temat i omiń szerokim łukiem bo to nie jest dla Ciebie !

Strobing jest przede wszystkim dla dziewczyn o nieskazitelnej cerze,gładkiej bez żadnych widocznych zmarszczek i zmian skórnych.

Dlaczego?

Proste !
Nie u każdej z Nas na każdej cerze dobrze wygląda rozświetlacz !


Oczywiście nie trzeba użyć tu kosmetyku,który będzie posiadał w sobie drobinki. Przecież rozświetlając naszą buzie równie dobrze możemy to zrobić za pomocą korektora,którego nakładamy pod oczy - musi być on jaśniejszy od podkładu mniej więcej o dwa tony. Wtedy dla wszystkich tych,którzy maja coś do ukrycia jest to przystępną opcją i można spróbować w tą stronę iść :)

Wiecie,że ja jestem z tego grona osób,które rozświetlacze kochają !
Jestem zauroczona ową metodą ale nie dajmy się zwariować i na siłę wprowadzać czegoś co do końca nie znamy, czegoś w czym możemy wyglądać i co najgorsze czuć się źle !
Więc czemu nie .. Spróbuj może akurat ... ale na siłę nie upieraj się na czymś co może na kimś wyglądać super !

Pamiętaj również,że zdjęcia na instagramie głównie poddawane są obróbce więc nikt do końca nie wie jak dana modelka wyglądała na żywo !

Wszystko z głową i umiarem ...
A Ty co myślisz ? Konturowanie jest Ci bliższe czy może strobing?  Pozdrawiam :*

Do nastepnego M :* 

3 komentarze:

 1. Ciekawe jakie trendy będą następne. Coraz więcej w sieci konturowania twarzy a' la clown......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Clown ... hah ja uznaje umiar we wszystkim ;)

   Usuń
 2. Ja to reflektuję i odrobinę bronzera i rozświetlacza ;) taki duet bardzo ładnie wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń